Novosti | Ljetna gostovanja gradova - prijatelja

Biogradski zabavni život u punoj sezo­ni koja je počela prije dva tjedna, nalazi se u ciklusu, kada u danima vikenda ovaj turistički gra­dić posjećuju kulturno za­bavni sastavi gradova prijatelja. Na tu temu sročen je i program iz kojeg se vi­di, kako će do kraja kolovoza u Biogradu pod kraj svakog tjedna, gostovati sastavi iz drugog grada pri­jatelja, iz zemlje i inozem­stva.

Tako je minulog vikenda kao što smo i najavili, Bio­grad bio u znaku bilogorskog kraja. Naime, ovdje su go­stovali kulturnjaci, zabav­ljači i izlagači iz Grada Grubišino Polje. Preko sto­tinjak sudionika u živoj slici dočarali su Biograđanima i brojnim gostima baštinu svog bilogorskog podneblja. Oduševile su atraktivne mažoretkinje, folklorni ansambli, tambu­raši, izvođači kratkih dramskih inserata i drugi. Sve se u te dane odvijalo na gradskoj rivi i na platou ispred Gradske uprave.

U dojmljivom svjetlu predstavila su se i proizvodna poljoprivredna do­maćinstva, ponajprije bili su to izlagači poznatih bi­logorskih sireva i drugih mliječnih proizvoda, pče­lari sa vrhunskom kvalite­tom više vrsta meda, te majstorski izrađeni suve­niri, od različitih materijala, od tekstila, školjaka, drveta, metala, plastike i tkanina.

054_1229681852.jpgU razgovoru sa izlagači­ma, saznali smo kako i njih kao i sve kontinentalne proizvođače, prije svega muči neorganizirano domaće tr­žište. Plasman bilo kojeg njihova proizvoda nema osiguranog kupca, a poten­cijala je izobilje.

 

 

 

Datum objave: Nedjelja, 18. Srpanj 2010. godine

Izvor: VOX Glas Zadra