Ni krivi ni dužni, a prozvani

Objavljeno: Utorak, 25. listopada 2016. 09:39
Ocijeni
(0 glasova)

Osnovna škola Biograd na moru nedavno je bila prozvana u skupini škola koje po mišljenju sindikata ne rade po propisima. Naime na javnom skupu Sindikata hrvatskih učitelja održanog u Zagrebu polovinom devetog mjeseca, a koji je bio usmjeren protiv takozvanog ne primanja tehnoloških viškova po školama, točnije njihovog raspoređivanja na norme koje nemaju u potpunosti u svojim školama, našla se ni kriva ni dužna i osnovna škola Biograd. Tom prilikom između devet prozvanih škola iz Dalmacije, čak njih četiri bilo je iz Zadarske županije, a među kojima i biogradska škola. Naša škola nije čak ni bila na tom spisku s kojim su raspolagali sindikalisti na spomenutom prosvjedu, te nam nije jasno kako smo se uopće našli "na udaru" tvrdi ravnatelj biogradske osnovne škole profesor Jordanko Miloš. No, kako su se u medijima pojavile informacije u kojima se spominje i naša škola smatramo da nam je učinjena nepravda i velika šteta. Što uostalom potvrđuje i naš sindikalni povjerenik Marinko Zrilić jer mi nismo prekršili ustaljenu praksu primanja tehnoloških viškova, niti smo koga odbili sa pravovaljanom uputnicom Državne uprave. U prilog tome svjedoči i dopis (koji prilažemo) jednog od kandidata kome smo ponudili takvo mjesto no nije ga mogao prihvatiti. I posjet gospođe Tinke Zemunik sindikalne povjerenice za Dalmaciju koja je izrazila žaljenje zbog takovog razvoja događaja, te se ispričala školi i javno, ipak smatram da smo oštećeni jer u našoj školi radi već pet zaposlenika koji su dio radnog vremena dobili upravo na taj način Stoga ovom prigodom apeliramo i na medije koji ne bi trebali objavljivati neprovjerene i neistinite informacije, kazao je ravnatelj Jordanko Miloš.

Inače valja napomenuti kako biogradska osnovna škola ove (2015/2016) školske godine obrazuje ukupno 653 učenika, od čega  uz matičnu školu u Biogradu i 20 učenika u područnoj školi Raštane Gornje i 29 učenika u Tkonu na otoku Pašmanu. Svakako je vrijedno napomenuti i činjenicu da od ukupnog broja učenika njih 124 polazi i Glazbeni odjel ove škole. J.F.

 

Foto galerija

bnm.logo.footer

Službene mrežne stranice
Grad Biograd na Moru

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA