Rezultati izbora za članove vijeća mjesnih odbora

Objavljeno: Ponedjeljak, 17. svibnja 2021. 11:48

REPUBLIKA HRVATSKA
ZADARSKA ŽUPANIJA

GRAD BIOGRAD NA MORU             
IZBORNO POVJERENSTVO ZA IZBOR
ČLANOVA VIJEĆA MJESNIH ODBORA

Izborno povjerenstvo za izbor članova vijeća mjesnih odbora sukladno članku 86. Zakona o lokalnim izborima („Narodne novine“, broj 144/12. i 121/16.) i članku 32. Odluke o provedbi izbora za članove vijeća Mjesnih odbora na području Grada Biograda na Moru („Službeni glasnik Grada Biograda na Moru“, broj 3/13. i 3/17.), objavljuje rezultate izbora za članove vijeća mjesnih odbora na temelju rezultata glasovanja na svim biralištima na području mjesnih odbora i to:

I    Mjesni odbor  - POLUOTOK I CENTAR

1.    Broj birača upisanih u popis birača:                                            1066

2.    Svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                    ukupno 238 glasova

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA (HSS)                               ukupno 143 glasova

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE (SDP)            ukupno 122 glasova

3.    Ukupno je glasovalo birača:                                            520

4.    Ukupan broj važećih glasačkih listića:                              503

5.    Ukupan broj nevažećih glasačkih listića:                             17
6.    U vijeću I. Mjesnog odbora svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                3 mjesta

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA (HSS)                            2 mjesta

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE (SDP)             2 mjesta

7.    Na temelju rezultata glasovanja i osvojenih mjesta kandidacijskih lista, za članove vijeća I. Mjesnog odbora izabrani su:

1.    MARIJAN STOPFER (HDZ)
2.    MIRKO POLJAK (HDZ)
3.    DRINA BEŠENIĆ (HDZ)
4.    ANTUN TUGO BAKIJA (HSS)
5.    IVO STOPFER (HSS)
6.    VLATKA JELIĆ (SDP)
7.    DRAGICA PELICARIĆ (SDP)

II    Mjesni odbor  - RUST, METERIZE, TUČE, GRANDA I KUMENAT

1.    Broj birača upisanih u popis birača:                                              2090

2.    Svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                 ukupno 415 glasova

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE (SDP)            ukupno 220 glasova

3.    Ukupno je glasovalo birača:                                                         686

4.    Ukupan broj važećih glasačkih listića:                                           635

5.    Ukupan broj nevažećih glasačkih listića:                                        51

6.    U vijeću II. Mjesnog odbora svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                 5 mjesta

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE (SDP)              2 mjesta

7.    Na temelju rezultata glasovanja i osvojenih mjesta kandidacijskih lista, za članove vijeća II. Mjesnog odbora izabrani su:

1.    STIPE BUOVAC (HDZ)
2.    NIKOLA ŠARIĆ (HDZ)
3.    LUCIJA DURATOVIĆ (HDZ)
4.    ANTE JURIĆ (HDZ)
5.    ANAMARIA ŠARIĆ (HDZ)
6.    TOMISLAV TOKIĆ (SDP)
7.    EDO OPANOVIĆ (SDP)

III    Mjesni odbor  - JAZ, VRULJINE, KOŽINA I BOŠANA

1.    Broj birača upisanih u popis birača:                                         1052

2.    Svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                 ukupno 229 glasova

3.    Ukupno je glasovalo birača:                                                      330

4.    Ukupan broj važećih glasačkih listića:                                        229

5.    Ukupan broj nevažećih glasačkih listića:                                     101

6.    U vijeću III. Mjesnog odbora svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                 7 mjesta

7.    Na temelju rezultata glasovanja i osvojenih mjesta kandidacijskih lista, za članove vijeća III. Mjesnog odbora izabrani su:

1.    MARINO BOGDANIĆ (HDZ)
2.    ZORICA LISICA BOGDANIĆ (HDZ)
3.    GORAN EŠKINJA (HDZ)
4.    LIDIJA PEJIĆ (HDZ)
5.    JOSIPA RADAS (HDZ)
6.    ROKO BRZIĆ (HDZ)
7.    INES MILOŠ (HDZ)

IV    Mjesni odbor  - KOSA ISTOK, KOSA ZAPAD I JANKOLOVICA

1.    Broj birača upisanih u popis birača:                                       1173

2.    Svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                 ukupno 460 glasova

3.    Ukupno je glasovalo birača:                                                      553

4.    Ukupan broj važećih glasačkih listića:                                        460

5.    Ukupan broj nevažećih glasačkih listića:                                      93

6.    U vijeću IV. Mjesnog odbora svaka kandidacijska lista dobila je:

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA (HDZ)                       7 mjesta

7.    Na temelju rezultata glasovanja i osvojenih mjesta kandidacijskih lista, za članove vijeća IV. Mjesnog odbora izabrani su:

1.    TOMISLAV KNEZ (HDZ)
2.    JOSIP PEŠIĆ (HDZ)
3.    GORDANA PEŠIĆ (HDZ)
4.    KARLO KRKLJEŠ (HDZ)
5.    IVAN MRKIĆ (HDZ)
6.    IVAN PILIPOVIĆ (HDZ)
7.    ŠIME FILIPOVIĆ (HDZ)

U Biogradu na Moru, 17. svibnja 2021.  godine

IZBORNO POVJERENSTVO ZA IZBOR
ČLANOVA VIJEĆA MJESNIH ODBORA
Predsjednica
Suzana Horvat Kolanović

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA